Damar Sertliği, Çarpıntı ve Kalp Hastalıklarında Bitkisel Tedavi

Damar sertliği, çarpıntı ve kalp krizi, diğer kalp damar sistemi hastalıkları arasında, oldukça ciddi sağlık meseleleridir. Kalp ve damar hastalıklarını önleyebilmede en önemli nokta mümkün olduğu kadar stresten uzak bir yaşantı sürmektir. Aynı zamanda kan ve kan damarlarını temiz tutmakta çok önemlidir. Doğru diyet ve bitkisel ilaçlar, bize bu amaca ulaşmak için yardımcı olur. Damar sertliği, çarpıntı ve kalp krizinden, doğru diyet ve bitkisel ilaçlar sayesinde kurtulmak mümkündür. 

 Damar Sertliğini Önlemek  İçin: 

1 kg Anzer Balı, taze sıkılmış 10 adet limon suyu ve 5 diş ezilmiş sarımsağı birbirleriyle karıştırınız. Karışımdan günde bir defa 50 ml, şeker emer gibi ağır ağır içilmeli.  1 ölçek limon suyu, 2 ölçek Anzer Balı ve ½  ölçek ayçiçeği yağı karıştırılır. Sabahları aç karnına 25 ml alınır. Bu ilaç küçük kan damarlarını daha güçlendirmeye ve elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. ½ fincan kızılcık suyu ile ½ fincan Anzer Balı karıştırılır. Günde 3 defa 15 ml 2 hafta süreyle içilir. 

Çarpıntıyı Önlemek İçin:

 250 gr ezilmiş sarımsak 350 gr Anzer balıyla karıştırılır ve gölgede 1 hafta bekletilir. Karışım günde 3 kez yemeklerden 30-40 dk önce 15 ml alınır. 

Kalp Krizini Önlemek İçin:

2 fincan Anzer Balı, 100 gr  aloe (mutfak robotunda ezilmiş) ve ½ fincan narsuyu karıştırılır. 24 saat gölgede serin bir yerde bekletilir ve yemeklerden 1 saat sonra 15 ml içilir.  500 gr ezilmiş limonla 500 gr bal karıştırılır. Her sabah ve akşam 15 ml içilir. İki adet limon ve portakal dilimini kes. Çekirdeklerini ayıkla ve mutfak robotundan geçir. 60 ml Anzer balı ile karıştır. Karışımı 24 saat cam bardak içinde beklet. Karışımı çayla birlikte günde 45 ml al. Karışımı buzdolabında muhafaza et. Bu ilaç sadece kalbi güçlendirmekle kalmaz, kan damarlarını temizler ve kan basıncını düzenler. 

Alien Sheng , Atherosclerosis, Stroke and Heart Disease Herbal Treatment (Damar sertliği, Çarpıntı ve kalp hastalıklarında bitkisel tedavi isimli makalesinden alınmıştır.)

April 22, 2007. internet adresi

http://www.americanchronicle.com/articles/viewArticle.asp?articleID=24991