Şifalı Anzer Balını Alırken Dikkat Edin…

Sevgili ziyaretçimiz size şifalı anzer balını insanlara kimin ulaştırmayı vazife edindiğini anlatmaya çalışacağım. Tabiî ki bunu anlatırken kendisini tek olarak ilan eden kimi internet sitelerinin yaptığı, insanları veyahut ta internet sitelerini karalama çalışmalarıyla değil, bilimsel olarak ve sizin anlayabileceğiniz örnekler vererek anlatacağım. Bunun nedeni her Anzer balı şifalı değildir. Şifalı olup olmadığını nasıl anlarız? Birtakım ip uçlarıyla bunu anlarız. Şimdi bu konuya özellikle dikkatinizi çekmek istiyorum.

Teşbihte hata olmaz. İneğin karnından sağılan sütü hepimiz biliriz. Bu sütün içerisindeki yağı ve kaymağı alabilir miyiz. Tabiî ki bu soruyu teknolojik olarak yapıp yapamayacağımızı sormuyorum. Teknolojik olarak tabiî ki alabiliriz. Ama sütün içerisinden yağı kaymağı aldığımız zaman o sütün, bırakın şifalı olmasını hakiki, orijinal, besleyici ve vitaminli ineğin memesinden sağılan süt olduğundan bahsedebilir miyiz. Tabiî ki bahsedemeyiz. Peki eskiden halk arasında süte su katan veya süt üzerinde bu tür oyunlar oynayana ne denirdi? Ben size söyleyeyim SAHTEKARIN TAM KENDİSİ. Konu Anlaşıldı mı şimdi. Sen kalkacaksın Hz. Allah’ın insanlara arılar vasıtası ile ulaştırmış olduğu bala, polenini alarak müdahale edeceksin ve sonrada kalkıp bu konuda tek olduğunu ve bu işi bildiğini iddia edeceksin. Poleni alınan bal ne balı olursa olsun şifalı bal olmaz. Daha sonrada bu şifa kaynağını aslına sadık kalarak insanlara ulaştırmayı amaç edinmiş olan internet sitemizi, ticari kaygıyla pervasızca karalayacaksın. Tabiki bilmedikleri bir şey daha var. O da Güneş Balcıkla Sıvanmaz. Şimdi bizim bu yazımızdan sonra size diyecekler ki “Bizim polen aldığımız kovanlar başka, anzer balı aldığımız kovanlar başka”. İnsanlarımızı birde böyle ifadelerle kandırmaya çalışacaklar. Şimdi size soruyorum. Sütün içinden yağı ve kaymağı alan adamın sözüne artık inanılır mı? İşte bu gibi insanlarında inanırlıkları artık kalmamış ve sahtekarlıkları ortaya çıkmıştır. 

Bizim sitemizi bu zamana kadar okudunuz ve incelediniz. Acaba 1 gr dahi polen satışı ifadesi duydunuz veyahut ta okudunuz mu? Zaten polen satışımız olsa biz bu konulardan bu kadar rahat bahsedebilirmiyiz ve sizi aydınlatabilirmiyiz. Elbette hayır. Biz kovanların ağzına polen kapanı yerleştirmeyi bilmiyormuyuz? Tabiki biliyor ve yapmıyoruz. Zaten böyle bir yola başvursak şifalı bal ürettiğimizden bahsedemeyiz.

Bundan sonra gidip poleni alınmış balı alıp ondan sonra ben hakiki şifalı anzer balını aldım ve sağlığım için kullandım diyebilir misiniz! Seçim size ait. Bakın kimseyi karalamadım. Ama artık bu konuda sizleri bilinçlendirdim.

Şimdi birazda bu polen nasıl alınır ondan bahsedeyim. Arıların uçuş deliklerine yani kovan girişlerine polen kapanı kurulur. Arı tabiatta bulunan doğal çiçek özlerini gezerken, arının ayaklarına bu polenler takılır. Acaba bu polenlerin arının ayağına takılması tesadüfi bir olaymıdır, yoksa Hz. Allah’ın arıya verdiği bir özellik midir? Tabiî ki Nahl Suresi 68-69 da bal insanlar için şifalıdır denildiği gibi, bu özellikte arıyı yaratan Allah tarafından verilmiştir. Arı tekrar kovana döndüğünde kovana girmek isteyecek. Kötü niyetli insanların bu kovan girişlerine yerleştirdikleri polen kapanları bu polenleri yakalayacak ve bu polenlerin balın içerisine girmesini engelleyecektir. İşte o zaman üretilen balın şifalı olduğundan bahsedebilirmiyiz. Elbette hayır. Yine söylüyorum ne balı olursa olsun. Bizim bu yazımızdan sonra yaptıklarının yanlış olduğunu anlayıp, ticari bir kayıp yaşamamak için polen satışı ifadesini kaldırmak isteyecekler. Ama biz bu gibi sitelerin bizim bu yazımızı yazana kadar bu işi yaptıklarını kayıt ettik.

Şimdi derler ki efendim polen insanlara faydalı olduğu için biz bunu yapıyoruz. Yine söylüyorum. Sütün içinden yağı ve kaymağı alan adamın sözüne artık inanılır mı? İşte bu gibi insanlarında inanırlıkları artık kalmamış ve sahtekarlıkları ortaya çıkmıştır. Ben size başka bir örnekle bunu da anlatmaya çalışayım. Şimdi her şeyi yaratan Allah, yarattıklarını muhafazada etmiştir. Yani portakalı kabuğunun içinde, karpuzu kendi kabuğunun içinde, elmayı yine ince bir kabuk içinde… vs. muhafaza etmiştir. Şimdi Elmayı soyun ve masanın üzerine koyun kaç gün dayanır. Bir iki güne kalmaz hemen çürür. Ama kabuğunu soymazsanız uzun müddet dayanır. Polen de öyledir. Polen balın içine girmezse hemen bozulur veya kurutulduğu takdirde doğallığını ve şifa özelliğini kaybeder. Ama balın içerisinde kaldığında asırlarca bozulmadan kalır.

Şimdi tekrar soruyorum acaba sahtekar kim. Bu konuda sizleri bilinçlendiren ve poleni alınmamış şifalı Anzer balını sizlere ulaştırmayı ilke edinen bizler mi, yoksa poleni polen kapanlarıyla alarak ondan ticari bir gelir elde etmeyi düşünen kötü ve art niyetli kişiler mi?

Değişik isimlerle bal sattığını iddia eden bazı internet siteleri, Anzer balını sadece kooperaratifin sattığını ifade etmişler. Anzerbalı ile alakası olmayan bu sitelerin yazıları bana çok garip geldi. Polen satışı olan yani kovan ağzına polen kapanı koyarak şifalı anzer balının üretilmesine mani olan ve şifalı balın ne demek olduğunu bilmeyen böyle bir siteyi acaba neden övüyorlar? Neden destekliyorlar? Acaba kooperatif onlardan bal mı alıyor ve bu balı neden olsa benim adım kooperatif diyerek gönül rahatlığı içinde mi satıyor. Tabiki kooperatifin balı tükendiğinde bu tür sitelerin balını toptan alıp anzer balı adı altında  satıyorlar.  Bende olsam böyle bir siteyi över ve adres olarak gösteririm !!!

Bizden Bal almadıysanız siz hala şifa kaynağı ile tanışmamışsınız. Nasıl bir ürün kullandığınızı düşünebiliyormusunuz. Sağlığınızı kimlere emanet etmişsiniz gördünüz mü? Tekrar söylüyor ve iddia ediyorum.

Bizden bal almadıysanız siz hala gerçek şifa kaynağı ile tanışmamışsınız.