Şifalı Anzer Balı Nedir? Hz. Allah’ın Nahl Suresi 68-69′da ifadesini bulan:

          “Rabbin bal arısına vahyetti: Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kurdukları kovanlardan kendine evler edin! Sonra her türlü üründen ye de, Rabbinin sana müyesser kıldığı yollara çık. Karınlarından, çeşitli renklerde bir şerbet çıkar ki, onda insanlar için şifa bulunur. Düşünen bir topluluk için bunda bir âyet vardır.” ayetinin karşılığı olan baldır.

          Peki Balın içerisindeki poleni, arı sütü alınmış, yani insan müdehalesinin olduğu bir balın, bu ayetin karşılığı bir bal olması beklenebilir mi? Tabiî ki hayır. Teşbihte hata olmaz. İneğin karnından sağılan sütü hepimiz biliriz. Bu sütün içerisindeki yağı ve kaymağı alabilirmiyiz ! Sütün içerisinden yağı kaymağı aldığımız zaman o sütün, bırakın şifalı olmasını hakiki, orijinal, besleyici ve vitaminli ineğin memesinden sağılan süt olduğundan bahsedebilir miyiz. Tabiî ki bahsedemeyiz. Poleni, arı sütü alınan bal ne balı olursa olsun şifalı bal olmaz.           

           Şimdi birazda bu polen nasıl alınır ondan bahsedeyim. Arıların uçuş deliklerine yani kovan girişlerine polen kapanı kurulur. Arı tabiatta bulunan doğal çiçek özlerini gezerken, arının ayaklarına bu polenler takılır. Acaba bu polenlerin arının ayağına takılması tesadüfi bir olaymıdır, yoksa Hz. Allah’ın arıya verdiği bir özellik midir? Herşeyi yaratan Allah, yarattıklarını muhafazada etmiştir. Yani portakalı kabuğunun içinde, karpuzu kendi kabuğunun içinde, elmayı yine ince bir kabuk içinde… vs. muhafaza etmiştir. Şimdi Elmayı soyun ve masanın üzerine koyun kaç gün dayanır. Bir iki güne kalmaz hemen çürür. Ama kabuğunu soymazsanız uzun müddet dayanır. Polen de öyledir. Polen balın içine girmezse hemen bozulur veya kurutulduğu takdirde doğallığını ve şifa özelliğini kaybeder. Ama balın içerisinde kaldığında asırlarca bozulmadan kalır.

             Bu noktada size tavsiyemiz: Sağlığınızı önemseyin ve kaliteli bir yaşamın kapılarını aralayın.Hz. Allah’tan gelen bu şifa mucizesinden sizlerde yararlanın.

             Bizden bal almadıysanız siz hala gerçek şifa kaynağı ile tanışmamışsınız.....

        

Ürünler